top of page
şeffaf logo vektor.png

Buddhamum olarak tüm el yapımı dekoratif mumlarımızda %100 doğal soya mum ve balmumu kullanmaktayız.

soyamumu_soywax.webp

BALMUMU ÖZELLİKLERİ

Genç işçi arıların bir kısmının tek görevi bal peteklerinin yapımı için balmumu hazırlamaktır. Tamamen doğal olan balmumları yandığı zaman ortamdaki olumsuz enerjiyi temizler ve hafif bal kokusu ile kötü kokuların giderilmesine yardımcı olur. Buddhamum BALMUMU Serisinde hiçbir katkı maddesi ve renklendirici ilave edilmemiş %100 saf balmumu ve pamuk fitil kullanılmaktadır.

SOYA MUMU ÖZELLİKLERİ

Soya mumları soya fasulyesinden elde edilen yağ ile yapıldığı için %100 bitkiseldir, doğada çözünebilir ve geridönüşümlüdür. Soya mumları parafin içerikli mumlar gibi evinizde is yapmaz ve kanserojen maddeler içermez. Soya mumlarının kokuları daha iyi hissedilir ve yanma süreleri parafin mumlara göre 2-2.5 kat daha fazladır.

balmumu.buddhamum.webp
hindistancevizisoyamum_buddhamum_edited_5_11zon.webp

MUM YAKMA VE MUM BAKIMI HAKKINDA

Mumunuzu muhafaza ederken yüksek sıcaklığa maruz kalmamasına özen gösteriniz. Ahşap/pamuk fitilinizi her yakış öncesi 0,4-0,5 cm boyutunda kısaltınız.  Çocukların ve evcil dostlarınızın ulaşamayacağı bir yerde yaktığınızdan emin olunuz. Mumunuzu ateşe duyarlı nesnelerin uzağında yakınız. Mumunuzu uzun süreli kullanmak için her yakışınızda yakma sürenizin yaklaşık 2 saat olmasına ve mum havuzunuzun tamamen erimiş olmasına özen gösteriniz.

Doğal soya mumlarımızın kokulandırılmasında esansiyel yağlar ve IFRA sertifikalı esansiyel koku yağlar kullanmaktayız. Kokuların bellek, dikkat ve duygudurum üzerindeki olumlu etkileri bir çok araştırmaya konu olmaktadır.Buddhamum hindistan cevizi mumlarımızda ve beton soya mumlarımızda en çok tercih ettiğimiz doğal kaynaklı kokularımız :

lavanta_edited_20_11zon_edited.png

LAVANTA

Kokusuyla sakinleştirici ve yatıştırıcı etkiye sahiptir. Stres,kaygı,depresyon gibi duygudurumların azaltılmasına yardımcı olur.

vanilya_edited.png

VANİLYA

Kokusuyla saflık ve sadeliği uyandırır. Gerginlik yaratan duyguların azaltılmasına yardımcıdır.

tarcın_edited.png

TARÇIN

Kokusuyla zihinsel işlemleri rahatlatmakta ve odaklanmayı arttırmaktadır.

ud agacı_edited.png

SANDALAĞACI

 

Kokusuyla zihni yatıştırır ve anksiyeteyi azaltmaya yardımcıdır.

bottom of page